Kampioenen bekend bij Royal Haskoning NK Schoolschaken
Op zaterdag 7 juni werd in Nijmegen de laatste ronde gespeeld van de Nederlandse kampioenschappen voor schoolteams. Gastheer en sponsor was als vanouds Royal Haskoning dat zijn fraaie locatie ter beschikking stelde.
Er wordt bij de scholieren in drie categorieën gespeeld, het basisonderwijs, de onderbouw van het voortgezet onderwijs en de bovenbouw van het voortgezet onderwijs. Deze laatste groep zorgde voor de spannendste strijd. Drie van de vier finalisten ontliepen elkaar nauwelijks in speelsterkte. Dat is te zien in de eindstand waar het Driestar College uit Gouda, het Keizer Karel College uit Amstelveen en de SG Tongerlo uit Roosendaal alle drie op vier matchpunten staan. Op grond van de bordpunten gebeurde dat in de hierboven genoemde volgorde. De titel was dus voor het Driestar College.
Bij de onderbouw van het voortgezet onderwijs was het Praedinius Gymnasium uit Groningen oppermachtig. Alle wedstrijden werden ruim gewonnen.
In het basisonderwijs was De Vink uit Voorschoten duidelijk de sterkste. OBS Klim-op (RSB) kon de winnaars op bordpunten aardig bijhouden maar verloor in de onderlinge wedstrijd en liep daardoor een onoverbrugbare achterstand op matchpunten op.
Er is een uitgebreide website van de scholenkampioenschappen. Daarop kunt u verslagen, foto's en alle uitslagen bekijken.

