KNSB zendt geen jeugdspelers naar Georgië uit
Het bestuur van de KNSB heeft besloten geen spelers naar de Europese Jeugdkampioenschappen onder 18 in Batumi in Georgië uit te zenden. Dat toernooi staat eind september van dit jaar op de kalender. De onveilige situatie in het land en negatieve ervaringen uit het recente verleden liggen ten grondslag aan het besluit. Als alternatief zullen de jeugdspelers die recht hebben op een EK-uitzending naar de Wereld Jeugdkampioenschappen onder de 18 eind oktober 2010 in Halkidiki in Griekenland mogen gaan.
Naast het besluit omtrent het EK in Georgië is zoals gepland ook het nieuwe uitzendreglement geëvalueerd. Op basis hiervan is de notitie uitzendingen 4.1 opgesteld.
Deze is hier in te zien. Naast spelers en speelsters met een Jong Oranje en Topstatus en de Nederlandse jeugd- en meisjeskampioenen verwerven ook de nummers twee in de C-, D- en E-categorieën het recht op een uitzending.

