Oud KNSB-voorzitter Henk Wille overleden

15-07-2010 16:10

Op 14 juli is de oud-voorzitter en erelid van de KNSB, Henk Wille op 83 jarige leeftijd overleden.

Henk Wille heeft zich decennia lang bestuurlijk verdienstelijk gemaakt voor het Nederlandse schaken. Hij begon in 1959 bij de organisatie van de bondswedstrijden in Doetinchem. In 1961 werd hij lid van het KNSB-bestuur. Hij zou dit 28 jaar blijven, waarvan 14 jaar als voorzitter.

De Nederlandse schaakwereld leerde hem in het begin vooral kennen als competitieleider. Hij was ook, sinds 1968, lange tijd de drijvende kracht achter de Bondswedstrijden in Rheden. In het begin was er nog geen Bondsbureau en moesten alle voorbereidende werkzaamheden thuis door bestuursleden worden verricht.

In 1974 trad de toenmalige voorzitter af na een geschil met de Bondsraad over de samenstelling van de Bondsraad. Henk Wille volgde hem op en wist met zijn diplomatieke optreden de rust snel te herstellen. Toch ging het in 1976 weer mis. Dit keer ontstond er een geschil over de begroting. De breuk werd echter snel gelijmd en Henk Wille wist de bond in rustiger vaarwater te loodsen.

In 1986 werd Henk vanwege zijn 25-jarig bestuurslidmaatschap benoemd tot erelid van de KNSB. Twee jaar later werd hij vanwege zijn verdienste voor het schaken benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In 1989 trad hij af als voorzitter. Ook hierna bleef hij belangstelling houden voor alles wat zich voordeed in de KNSB.

Zijn periode als voorzitter was een rustige en stabiele periode, waarin veel is bereikt voor het Nederlandse schaakleven.

Herman Hamers

De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dinsdag 20 juli om 11.30 uur in de Veluwezaal van crematorium Dieren, Imboslaan  te Dieren. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangstkamer van het crematorium.
Correspondentieadres: Laan van Klarenbeek 74, 6824 JS  Arnhem

 

Document acties
  • Verzenden
  • Afdrukken
 
Realisatie door Four Digits op basis van Plone.