Schaken onderdeel van Universiade in China

16-02-2011 11:20

Van 12 tot en met 23 augustus 2011 vindt in Shenzhen in China de Universiade plaats. De Universiade is een soort Olympische Spelen, voor studenten. Normaal gesproken maakt schaken geen onderdeel uit van het programma, maar China heeft als gastland de mogelijkheid om een sport toe te voegen. Daarbij is de keuze op schaken gevallen.

Sporten die verder op het programma staan in China zijn onder andere: voetbal, tennis, tafeltennis, atletiek, zwemmen, judo, golf, basketbal, volleybal, schermen.

Inschrijving en kosten

Studentensport Nederland organiseert de uitzending naar Shenzhen. Nederlandse studenten die in aanmerking willen komen om deel uit te maken van de Nederlandse delegatie naar Shenzhen kunnen zich per e-mail voor 20 februari 2011 opgeven bij de KNSB (bondsbureau@schaakbond.nl). De KNSB zal de uiteindelijke selectie bepalen en de officiële inschrijving verzorgen in samenwerking met Studentensport Nederland (SSN). De reiskosten zijn voor rekening van de deelnemers, evenals de verblijfskosten van 30 US dollar per dag (all in), en eenmalige FISU-accreditatiekosten van 20 euro. SSN beschikt over een kledingsponsor voor dit evenement.

Deelname is mogelijk voor studenten van WO, HBO en CIOS instellingen, in de leeftijd tussen 17 en 28 jaar. Er kunnen maximaal 8 Nederlandse studenten deelnemen aan de Universiade waarbij er maximaal 5 mannelijke of vrouwelijke deelnemers toegestaan zijn.

Programmaonderdelen schaken

De programma onderdelen schaken bestaan uit een individueel mannentoernooi, een individueel vrouwentoernooi, en een gemengd landenklassement. Er wordt gespeeld van 15 tot en met 21 augustus. De officiële website van de Universiade is http://www.sz2011.org/eng/index.htm

Regeling deelname Universiade 2011

 

  • Studenten die geïnteresseerd zijn in deelname aan de Universiade 2011, die tussen de 17 en de 28 jaar zijn, beschikken over een Nederlands paspoort, en studeren aan een WO, HBO of CIOS instelling, moeten zich voor 20 februari 2011 aanmelden bij de KNSB middels een e-mail aan bondsbureau@schaakbond.nl.
  • Iedereen die zich heeft aangemeld ontvangt voor 15 maart 2011 bericht of hij/zij is geselecteerd voor deelname. Er kunnen maximaal 8 Nederlandse studenten deelnemen aan de Universiade 2011. Daarbij zijn de volgende teamsamenstellingen mogelijk: 4 mannen en 4 vrouwen; 5 mannen en 3 vrouwen; 5 vrouwen en 3 mannen. Een land wordt pas opgenomen in het teamklassement mits er minimaal 3 studenten voor een land uitkomen waarvan minimaal 1 vrouw en minimaal 1 man. De kosten voor deelname zijn voor eigen rekening.
  • Indien er meer belangstelling is dan beschikbare plaatsen dan zal de KNSB uit de aanmeldingen een selectie maken. Daarbij zal worden gekeken naar een zo gelijkmatig mogelijke verdeling tussen mannen en vrouwen. De selectie vindt plaats op grond van speelsterkte - hierbij wordt de FIDE elolijst van januari 2011 gehanteerd.
  • De KNSB meldt alle deelnemers aan bij Studentensport Nederland.
  • In alle gevallen waarin deze regeling niet voorziet zal een beslissing worden genomen door de Directeur Sportief. Tegen deze beslissing is geen beroep mogelijk.
  •  

    Document acties
    • Verzenden
    • Afdrukken
     
    Realisatie door Four Digits op basis van Plone.