Tanguy Ringoir wint 3+3 weekly met 100% score!

10-10-2011 14:10

Afgelopen dinsdag was het alweer de derde aflevering van het toernooi over 10 dinsdagavonden. Onder de 24 deelnemers bevonden zich twee IM's Twan Burg en Tanguy Ringoir. Inmiddels trok 3+3 weekly alweer 72 deelnemers.

Na 3 ronden stond onze Belgische vriend IM Linkmus ( Tanguy) samen met Cees IJzermans met 100 % bovenaan. Twan Burg had al lichte averij opgelopen tegen clubgenoot Franck Steenbekkers (TurboSteen.)

In de volgende stelling werd remise overeengekomen.

Na ... f3+ / Kf3:-g6 zou zwart met een leuke plus het eindspel ingaan.

 

Ronde 4 bracht de koplopers tegenover elkaar. Cees IJzermans was ook vanavond weer prima bezig , getuige de winst op Stefan Colijn in de 2e ronde. De partij begon rustig, maar na een zet of 15 greep Tanguy met de witten, het iniatief met Lf4. Hij liet niet meer los, na 30 zetten was het mat en 1-0. Mark Smits - Twan Burg was ook lang in evenwicht, maar toen Mark een koningsaanval probeerde op te zetten, counterde Twan bekwaam en was het snel 0-1.

Ronde 5 bracht de beide meesters in de ring. De partij ontwikkelde zich via klassieke lijnen, maar toen Tanguy ( zwart ) met La3: een stuk offerde

en Twan het offer weigerde, ontplofte de partij. De beer was los en zwart ontwikkelde een gevaarlijke koningsaanval die Twan nauwelijks kon pareren. Na de 31e zet van wit stond het zo:

Hier speelde zwart 31.. De4: ! en na Pe4:-Tb3: Kb3:-b2 ! moest wit de loper geven en wat later de partij. Inmiddels had Cees IJzermans gewonnen van

Franck Steenbekkers en Marcel Frenken van Mees van Osch.

 

Stand na 5 ronden: Tanguy 5, IJzermans en Frenken 4.

Ronde 6.

Hier kon Marcel Frenken het frivole spel ( sici met 3..g5 )van Cees Ijzermans niet afstraffen en moest hij na veel schaakjes van Cees in remise berusten.

 

Ringoir - Smits begon buitengewoon tam, maar toen de partij op gang

was gekomen, probeerde Smits het met een koningsaanval, terwijl wit counterde op de damevleugel. Na zet 33 was de partij met .. Pc4 Dh6:-Pd2: Dd2:-Th7

volkomen in evenwicht geweest. Smits greep echter met Kh7 mis waarna de witte loper vanaf c3 besliste.

 

IM Linkmus met 6-6 al zeker van de 1e plaats!

Een fraaie prestatie van de 17 jarige jongeman, zeker gezien zijn vertoonde spel!

 

In de slotronde waren veel combattanten vermoeid, wat leidde tot

ongebruikelijke kortsluitingen bij The Belgian - IM Linkmus 0-1;

Brievenbus - Len the Man 1-0 en ik sluit af met de slotstelling van

Twan Burg - Placebos 1-0.

 

Ingekorte uitslag :

Tanguy Ringoir 7

Cees IJzermans; Twan Burg 5,5

Franck Steenbekkers 5.

 

Dinsdag 11 oktober bent u weer te gast bij de Pion Roosendaal.

(schaakclubs&bonden - Nederland - de Pion Roosendaal- toernooizaal) 

met schaakgroet,

Hans van Calmthout.

Document acties
  • Verzenden
  • Afdrukken
 
Realisatie door Four Digits op basis van Plone.